За вријеме другог мандата на мјесту предсједника Владе Републике Српске успјешно је реализован пројекат изградње Административног центра Владе Републике Српске у Бањој Луци.
Нови Административни центар Владе Републике Српске у Бањој Луци отворен је на дан обиљежавања потписивања Дејтонског мировног споразума 21. новембра 2007. године за потребе смјештаја институција, превасходно Владе Републике Српске.
Такође, 1. јуна 2016. године отворен је Административни центар Владе Републике Српске у Источном Сарајеву због потреба сјештаја институција и представника Републике Српске при заједничким институцијама Републике Српске
Интензивним улагањима у саобраћајну инфраструктуру Републике Српске до сада је изграђено 106 километара аутопута, укупне инвестиционе вриједности 1.7 милијарди КМ. Прва изграђена дионица је аутопут Бањалука-Градишка који је поспјешио западне излазнице из Републике Српске, те ће се преко моста спојити на аутопут према Загребу. Финализацијом прве дионице према Градишци, Република Српска 2014. године приступила је проширењу мреже аутопутева Републике Српске и изградњи нове дионице пута Бањалука-Добој.
У сврху модернизације и јачања здравственог система Републике Српске уложено је око милијарду КМ. Завршене су изградње болница у Бијељини, Невесињу и Источном Сарајеву, а у току су радови на изградњи нових болница у Добоју, Зворнику и Фочи, док је у припреми почетак изградње болнице у Требињу.
У Универзитетски клинички центар Републике Српске уложено је око 425 милиона КМ са циљем модернизације и побољшања здравствене заштите на највећем клиничком центру у Републици Српској.
За изградњу и опремање нових, те реконструкцију и опремање постојећих домова здравља и амбуланти породичне медицине од 2006. до данас, издвојено је око 72,5 милиона КМ, док је у изградњу и опремање нових, те реконструкцију и опремање постојећих болница у Републици Српској од 2006. до данас, уложено је око 510 милиона КМ.
Сектор енергетике представља један од најзначајнијих статешких сектора Републике Српске, а Стратегијом развоја енергетике до 2030. односно 2035. године предвиђена вриједност инвестиција износи око 11,5 милијарди КМ. Укупна вриједност до сада реализованих пројеката износи преко 1,58 милијарди КМ. Вриједност пројеката у фази реализације је око 1,5 милијарди КМ, а пројеката за које је додијељена концесија износи око 2,2 милијарде КМ.
Планиран је и пројекат повезивања Републике Српске на гасовод „Балкански ток“ из правца Републике Србије укупне инвестиционе вриједности 372.5 милиона КМ.
Предвиђен крак гасовода ка Рафинерији Брод, као могућност крака гасовода ка Федерацији БиХ код Добоја као и двосмјерна веза са гасним системом Републике Хрватске код Брода.
Предвиђено је да нови гасовод буде повезан двосмјерним гасоводом Шепак-Бијељина, како би потрошачи на старом гасоводу могли користити и количине које обезбјеђује нови гасовод. За реализацију изградње новог магистралног гасовода из правца Србије, као стратешког пројекта, донесена је одлука Владе Републике Српске од 30.05.2019. Године.
У периоду од 2007. године до данас изграђено је 16 нових основних школа, 20 фискултурних сала као и низ санација и реконструкција основних школа у вриједности од 103,25 милиона КМ.
У истом временском периоду новоизграђене су двије нове средње школе, низ средњих школа је саниран, а изграђене су три нове фискултурне сале при средњим школама, док је њих пет санирано. Укупна вриједност инвестиција за побољшање основношколске и средњошколске инфраструктуре уложено је укупно 114 милиона КМ.
У инфраструктуру два јавна универзитета у Републици Српској, Универзитет у Бањој Луци и Универзитет у Источном Сарајеву, само у периоду од 2018.-2021. године уложено је око 38 милиона КМ са циљем побољшања студентског животног стандарда.
Изградњом нових и реконструкцијом већ постојећих студентских домова унапријеђени су смјештајни капацитети студената на универзитетима у Републици Српској. Изградњом нових и санацијом старих објеката факултета у Републици Српској подигнут је квалитет образовања студената.
Такође, Република Српска је финансијски подржала низ филмских и музичких дјелатности, као и фестивала.
Након низа улагања вриједних више од 176 милиона КМ од 2006. године па до данас, планина Јахорина поново је засјала својим олимпијских сјајем. Реконструкцијом старих и отварањем скијашких стеаза Јахорина је постала незаобилазна дестинација на мапи регионалних и европских скијаша. Развој наше олимпијске планине довео је позитивних развојних ефеката на читавом локалном простору, социјалног развоја и отварања великог броја радних мјеста
Андрићград је туристички, културни, административни и едукативни комплекс смјештен на полуострву између ријека Дрине и Рзава, на неких 300 метара од вишеградске ћуприје. Андрићград је настао као идеја проф. Емира Кустурице о каменом средњовјековном граду инспирисаног дјелима и ликовима нобеловца Иве Андрића. Туристички комплекс Андрићград постао је жељења дестинација за многе туристе из региона и свијета, а угоститељски и смјештајни капацитети биљеже стални пораст броја туриста током цијеле године. Додјелом капиталних грантова за развој туризма и додатним улозима, Влада Републике Српске је од 2011. године, у финансирање пројекта изградње насеља „Андрићград“ Вишеград укупно дозначила 15.580.000,00 КМ.