“Нервозни” позив и Изетбеговићево немушто правдање

24.06.2026.

Лидер СНСД-а Милорад Додик разговарао је са предсједником Странке демократске акције Бакиром Изетбеговићем након Изетбеговићевих изјава “да би се Додика ријешио силом”. Након разговора Додик је истакао да се Изетбеговић током разговора немушто бранио, те да је свједочио покушајима релативизације и избјегавања суштине пријетњи-

“Током ‘нервозног’ телефонског позива ја сам се смијао, а Бакир се немушто бранио и правдао на начин да није рекао ни “да” ни “не”, неким уопштеним флоскулама.

Ни у једном тренутку није успио објаснити изречено синоћ, кад је позвао да ме склонe неком силом.

Умјесто преузимања одговорности за изречене ријечи, свједочио сам покушајима релативизације и избјегавања суштине пријетњи.

Због тога мој став не само да остаје исти, већ сам након овог разговора још увјеренији да је оно што jе изречено у емисији било веома јасно и недвосмислено.

Драго ми је да сам штеточина њихове политике”, навео је Додик на Иксу.

Додик је раније данас реаговао на изјаве Изетбеговића, који би се Додика “ријешио силом”. Додик је одговорио да је отпоран на пријетње, али да не воли недоречене ствари.

Након тога поручио да је разговарао са предсједником Странке демократске акције Бакиром Изетбеговићем.

Подијели: