Ствари се у БиХ неће рјешавати ратом, већ политичком вољом народа

21.06.2026.

Предсједник СНСД-a Милорад Додик изјавио је да се ствари у БиХ неће рјешавати ратом, већ политичком вољом народа.

Додик је објаснио да ће у БиХ једног дана престати да се функционише на заједничком ниову, односно функционисаће оно шта може, а то је Република Српска.

“БиХ не може да функционише, ФБиХ не може, кантони морају да се подијеле, идеје о трећем ентитету говоре о немогћности БиХ”, рекао је Додик на трибини “Геостратешки правац Српске” која је емитована на РТРС-у.

Напоменуо је и како су муслимани у илузији, да говоре да је Бањалука њихова, а да Срби никада нису рекли да је њихова Зеница.”Немогуће је са непријатељима изградити заједнички живот”, оцијенио је Додик.

Амбасадор БиХ у Србији Александар Врањеш рекао је да ће од септембра кренути докуметарни серијал, рађен на иницијативу Додика, који ће анализирати дешавања у Сарајеву током ратног периода.

Не смије се дозволити промјена Устава БиХ

Предсједник СНСД-a Милорад Додик рекао је да се у БиХ не смије дозволити промјена Устава.

“Он је остао непромијењен. Све што су увели мимо Устава једног дана доћи ће на наплату”, рекао је Додик на трибини “Геостратешки правац Српске”.

Додик је поновио да је Устав остао, као и да се није дозволило да се промијени начин одлучивања.

Напоменуо је да је нову парламента остао исти систем одлучивања, иако су хтјели да направе промјену од Дома народа.

Када смо први пут имали четири компактна делегата прaвосуђе се окренуло да то поквари, рекао је Додик.

Указао је да је СНСД одлучио да разговара јер ако се изађе, онда ће бити наметнути, а ако су унутра, онда се може борити.

На питање да ли је “бошњакистан” могућ, Додик је навео да није и да би, уколико би он цртао карте, то урадио другачије.

Подијели: