
Крајње цинично дјелује реакција СДА на изјаву (шефом дипломатије Гидеона) Сара коју је дао током разговора са (српским чланом Предсједништва БиХ) Жељком Цвијановић, рекао је предсједник СНСД-а Милорад Додик.
Крајње цинично дјелује реакција СДА на изјаву израелског министра Саара коју је дао током разговора са Жељком Цвијановић. Није исламофобија рећи истину.
Није пропаганда указати на намјеру бошњачких странака да доминирају над Србима и Хрватима.Али је антисемитизам ускраћивати…
— Милорад Додик (@MiloradDodik) June 23, 2026
“Крајње цинично дјелује реакција СДА на изјаву израелског министра Саара коју је дао током разговора са Жељком Цвијановић. Није исламофобија рећи истину. Није пропаганда указати на намјеру бошњачких странака да доминирају над Србима и Хрватима. Али је антисемитизам ускраћивати јеврејском народу, над којим је спроведен највећи геноцид, право да се брани.
Још неукусније дјелује фалсификовање историје, позивање на наводне заслуге из прошлости, уз истовремено организовање скупова подршке Хамасу и Хезболаху. Када СДА моли да БиХ остане једина колонија, протекторат у којeм странац одлучује, а истовремено изјаву израелског министра Саара о угрожености хришћана у БиХ сматра мијешањем у унутрашња питања, онда је то чиста трагикомедија.
Због СДА и њој сличних, БиХ готово да више нема унутрашњих питања јер су се у свакоj странци умијешали. Похвално је што се СДА, бар на тренутак, сјетила конститутивних народа и Устава, само је заборавила да се с народима договара, а не намеће им се, да се Устав поштује, а не извргава руглу.
Истина боли, а министар Саар је само истину изговорио. А, ако Бошњаци желе да покажу поштовање јеврејском народу, онда треба да предају Хагаду Израелу, а не да је носају по свијету и извргавају је руглу”, истакао је Додик на Иксу.