Redakcija

Гласање на пријевременим изборима

Лидер СНСД-а Милорад Додик данас је у Лакташима гласао за предсједника Републике Српске на пријевременим изборима. Гласао сам на пријевременим изборима. Република Српска ће наставити да се развија на бази демократског права народа да бира и да у томе буде суверен. pic.twitter.com/hou9s0kgVl — Милорад Додик (@MiloradDodik) November 23, 2025 Додик је своју грађанску дужност обавио

Саучешће поводом смрти доктора Нинковића: Генерације људе памтиће га као узор професионалности

Предсједник СНСД-а Милорад Додик истакао је да је са дубоком тугом примио вијест о смрти угледног хирурга, примаријуса доктора Драгана Нинковића, који се дуго година налазио и на челу Одјељења хирургије у брчанској болници. – Доктор Нинковић био је истакнута личност, чије су знање, искуство и преданост оставили неизбрисив траг, не само у медицини, већ

Шта је срушено, а шта изграђено три деценије послије потписивања Дејтонског мировног споразума?

Борио сам се за стечена права која је Република Српска добила Дејтонским споразумом, рекао је Милорад Додик, предсједник СНСД-а, гостујући на ТВ Прва. – Ми смо прихватили Дејтонски мировни споразум, јуче је у Републици Српској био нерадни дан поводом Дејтона. Бошњаци су рекли да је то њима лудачка кошуља и онда су пропагандом успијели заједно

Настављамо да чувамо јединство српског народа, стабилност и снагу Српске и Србије

Предсједник СНСД-а Милорад Додик и предсједник Србије Александар Вучић састали су се данас у Београду, гдје су разговарали о свим политичким и економским питањима од значаја за Србију, Републику Српску и регион. – Данас још једном – раме уз раме. Александар Вучић и ја настављамо да чувамо оно што је најважније: јединство српског народа, стабилност

Високи представници и муслимани из Сарајева највећи рушиоци Дејтона

Предсједник СНСД-а Милорад Додик рекао је данас да су високи представници уз асистенцију муслимана из Сарајева највећи рушиоци Дејтонског споразума. – Тридесет година од првог дана када је Дејтонски споразум постигнут кренуло се у рушење од стране муслимана у БиХ и дијела међународног фактора који им је обећао да ће Републику Српску разградити и да је

Шмит је окупатор и имамо право да се бранимо

Кристијан Шмит је окупатор и фашиста, то је тачно. Не разумијем зашто су реаговале амбасаде Њемачке, Велике Британије. Шмит је овдје непозван, неизабран и тачно је да је рушио Устав БиХ, срушио је Дејтонски споразум, каже предсједник СНСД Милорад Додик. – Тачно је да је показивао неразумну силу од стране међународног фактора. Исто је тачно да

У саобраћај пуштен дио реконструисане саобраћајнице Клашнице-Бањалука

У Бањалуци је данас, у присуству званичника Републике Српске, пуштен у саобраћај реконструисани дио брзе саобраћајнице Клашнице–Бањалука у дужини од шест километара. Предсједник СНСД-а Милорад Додик изјавио је данас да је брза саобраћајница Клашнице-Бањалука једна од најфреквентнијих у Републици Српској и да ће њена реконструкција бити веома квалитетно урађена. ➡️ Брза саобраћајница Клашнице – Бањалука

Захвалност припадницима МУП-а Српске за служење, жртву и част

Предсједник СНСД-а Милорад Додик поручио је на прослави славе Министарства унутрашњих послова Републике Српске да је арханђел Михаило симбол храбрости и борбе против зла, те да исту ту снагу свакодневно показују и полицајци чувајући свој народ и Српску. Додик је честитао Министарству унутрашњих послова Републике Српске – славу Аранђеловдан, дан Светог архангела Михаила, заштитника свих

Слово Дејтона је завјет, Српска трајна и неотуђива

Дејтонски споразум није само документ који је зауставио рат, већ међународни уговор који је јасно и недвосмислено утврдио уставну позицију Републике Српске, гарантовао њене надлежности и поставио равнотежу без које БиХ, састављена од два ентитета и три конститутивна народа, не може функционисати, изјавио је за Срну лидер СНСД-а Милорад Додик. Додик је указао да је

Са посебним поштовањем се сјећамо свих страдалих припадника МУП-а Српске

Министру унутрашњих послова Републике Српске Жељку Будимиру, директору полиције Синиши Кострешевићу и свим припадницима Министарства унутрашњих послова Републике Српске упућујем искрене честитке поводом крсне славе Светог Архангела Михаила, рекао је предсједник СНСД-а Милорад Додик. – Ваша крсна слава Свети Архангел Михаил представља симбол мудрости, снаге и непоколебљиве одбране вриједности које свакодневно доказујете својим професионалним радом