
Предсједник СНСД-а Милорад Додик, истакао је да је Бакир Изетбеговић прије годину дана рекао да Срби немају већег и снажнијег политичара од Додика, а да данас говори да га треба укловити силом, те додао да “када не можете да побиједите вољу народа, онда призивате силу”.
Прије само годину дана Бакир Изетбеговић је јавно рекао да Срби немају већег и снажнијег политичара од мене. Данас исти тај Бакир говори да ме треба уклонити силом. То је доказ њихове немоћи и наше побједе. Када не можете да побиједите вољу народа, онда призивате силу.
Али њихов… pic.twitter.com/iJdxm2zFw1
— Милорад Додик (@MiloradDodik) June 25, 2026
“Прије само годину дана Бакир Изетбеговић је јавно рекао да Срби немају већег и снажнијег политичара од мене. Данас исти тај Бакир говори да ме треба уклонити силом. То је доказ њихове немоћи и наше побједе. Када не можете да побиједите вољу народа, онда призивате силу.
Али њихов циљ нисам ја. Ја сам само препрека. Њихов циљ је Република Српска: њене институције, њена имовина, њена слобода и њено право да сама одлучује о себи. Зато им поручујем: побјеђивао сам вас до сада, побјеђиваћу вас и убудуће – и Бакира, и Бламушу, и Сарајвуковића и све потписнике сарајевских споразума и коалиције против Републике Српске”, навео је Додик на Иксу.