
Лидер СНСД-а Милорад Додик изјавио је да 100 година постојања Фудбалског клуба “Слога” из Горњих Поградаца, код Градишке, говори о заједништва и посвећености свом крају.
Сто година ФК Слога из Горњих Подградаца није само велики јубилеј, већ и вијек спорта, заједништва и посвећености свом крају. Слога је кроз читав један вијек окупљала генерације, промовисала спортске вриједности и била важан ослонац друштвеног живота Горњих Подградаца и… pic.twitter.com/Ep0Be6y05u
— Милорад Додик (@MiloradDodik) June 26, 2026
“Сто година ФК Слога из Горњих Подградаца није само велики јубилеј, већ и вијек спорта, заједништва и посвећености свом крају.
Слога је кроз читав један вијек окупљала генерације, промовисала спортске вриједности и била важан ослонац друштвеног живота Горњих Подградаца и Поткозарја.
Очување оваквих клубова значи очување традиције, идентитета и прилике да млади одрастају уз спорт и праве вриједности.
Честитам ФК Слога велики јубилеј и желим им још много успјешних сезона и спортских побједа”, навео је Додик на Иксу.
Додик се током обиљежавања овог великог јубилеја опробао и у шутању пенала, али младост је била боља. Млади голман је лидеру СНСД.а одбранио два пенала. Додик је на Иксу истакао да да смо увијек имали младе који знају бранити и гол и Српску.
Увијек смо имали младе који знају одбранити.
И гол и Републику Српску. pic.twitter.com/qv4ZeUObON— Милорад Додик (@MiloradDodik) June 26, 2026
“Увијек смо имали младе који знају одбранити. И гол и Републику Српску.”