
Предсједник СНСД-а Милорад Додик, коментаришући паљење заставе Републике Српске од стране непознатих лица, рекао је да се мржња и нетрпељивост према Србима и Републици Српској, која се свакодневно пласира од стране политичара из Сарајева, почела манифестовати и ван вербалних оквира.
Мржња и нетрпељивост према Србима и Републици Српској, која се свакодневно пласира од стране политичара из Сарајева, почела се манифестовати и ван вербалних оквира.
Паљење заставе Републике Српске директан је производ такве политике.
Мржња се увијек враћа као бумеранг.Застава… pic.twitter.com/2pdkuxH2Xl
— Милорад Додик (@MiloradDodik) June 26, 2026
”Мржња и нетрпељивост према Србима и Републици Српској, која се свакодневно пласира од стране политичара из Сарајева, почела се манифестовати и ван вербалних оквира. Паљење заставе Републике Српске директан је производ такве политике.
Мржња се увијек враћа као бумеранг.
Застава Републике Српске је легална и у складу с Уставом. Паљење такве заставе је тешко кривично дјело.
Осуђујем такав вандалски чин и тражим од органа Федерације да идентификују и казне починиоце.
Од органа Републике Српске тражим да се виновницима овог гнуснoг дјела забрани боравак на територији Републике Српске.
Подржавам иницијативу Саве Минића да се трајно забрани истицање и употреба ратнохушкачке заставе тзв. Армије БиХ јер је она понижавајућа за српски народ.
Очекујем да ће Народнa скупштинa Републике Српске усвојити измјене Кривичног закона којима ће се употреба нелегитимне заставе квалификовати као кривично дјело”, закључио је Додик на Иксу.