
Српски народ може бити задовољан са опремљеношћу и борбеном готовошћу Војске Србије, изјавио је предсједик Милорад Додик након приказа нових модернизованих средстава и система Војске Србије на војном аеродрому “Пуковник пилот Миленко Павловић” у Батајници.
– Данас је ово озбиљна не само регионална војна сила, једна од најјачих одбрамбених сила која се може упоредиит са другим земљама – рекао је Додик.
Он је истакао да треба имати у виду да је потребно више, али да је у посљедње вријеме импресивно подигнута способност војскe, која је прије 10, 15 година била у веома запуштеном стању.
Додик је навео да је веома задовољан оним што је ту научио и видио, те је честитао предсједнику Србије Александру Вучићу, начелчнику Генерлшатаба, свим војницима и официрма.